Mesterképzés
Levelező
4
Állami ösztöndíjas / Önköltséges
támogatott / 320 000 Ft
18 / 10
(1) A szakon kötelező szakmai gyakorlatot teljesíteni. Az erről szóló pontos információkat megtalálja a szak képzési és kimeneti követelményében, illetve a Tájékoztató A tanárképzésről c. fejezetében.
(2) A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira jellemzően kéthetente, péntek-szombati napokon kerül sor.
felvételi elbeszélgetés (Sz)
Vizsgaidőpont: 2022.05.27.
Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kar
Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
Kodolányi János Egyetem
Kodolányi János Egyetem
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Gazdasági és Társadalomtudományi Képzések Központ
Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kar
Budapesti Metropolitan Egyetem Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar
Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar
Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar
Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.